Stránky Romana-art.cz používají soubory cookies pro poskytování služeb (platby kartou), personalizaci webu apod. Prohlížením stránek s tím souhlasíte.

KONTAKT

Romana Art - Trefa info s.r.o.
(Romana Jiráčková)
tel: +420 605 07 99 77
romana-art@seznam.cz
Po - Pá 9:00 - 17:00 hod.

INFO - ZPRÁVY

arr3ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ KAMENŮ - NOVÉVše potřebné kolem čištění a nabíjení kamneů najdete v nově otevřené kategorii. - Brožurka s... arr3TĚLOVÉ SVÍCE NOVINKYVe světě svící Romana Art přicházejí příjemné změny: 1) Všechny svíčky jsou od 18.9. filtrované a...

 

Platební brána ThePay

MastercaedVerified visa

 Platby visa electronPlatby Mastercard

 

 

 Platby - mastercard electronic

  

 

Platby - maestro

 


»
Tělové svíce a složení

BOROVICE

Borovice pomáhá při onemocnění horních cest dýchacích, je účinná na kašel a rýmu. Silice z borovice pomáhají uvolňovat ucpané dutiny, usnadňují vykašlávání hlenů a očišťují průdušky. Má dezinfekční a antibakteriální účinky. Posiluje celý organismus a to i při duševní přepracovanosti. Pomáhá při nespavosti. Prokrvuje tělo. Dokáže si poradit s horečkou a také zánětem močového ústrojí. Pozor! Borovice má velmi silné půspbení a je třeba jí používat s rozvahou. Není vhodná pro děti a vůbec se nedoporučuje těhotným ženám.  

 

 

 

ČESNEK

Působí jako přírodní antibiotikum. Obsahuje látku "alicin" a ta patří mezi nejsilnější přírodní antibiotika. Velmi příznivě působí při nachlazení. Zvyšuje odolnost organismu, posiluje imunitu. Eliminuje zvětšené mízní uzliny, pomáhá při angíně, bolestech v krku. Obsahuje antioxidanty. Snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Odstraňuje z těla parazity, roupy, škrkavky. Normalizuje vysoký i nízký krevní tlak. Dezinfikuje trávicí systém.

 

 

Tělové svíce - eukalyptus - účinky

 

EUCALPYTUS

Má protizánětlivé i antibiotické účinky. Blahodárně působí na dýchací ústrojí. Pomáhá v léčbě astmatu, onemocnění horních i dolních cest dýchacích, bronchitidě. Je účinný při bolesti v krku a při křečích. Léčí rány, působí proti virům spalniček, spály nebo pásového oparu. Snižuje horečku a napomáhá proti bolesti hlavy a migrénám.

 

 

 

Tělové svíce - hřebíček - účinkyHŘEBÍČEK

Posiluje imunitu, má antibakteriální schopnost (ničí bakterie). Snižuje a odbourává bolest. Má dezinfekční účinky (při vnějším i vnitřním použití). Je močopudný, pročišťuje organismus.

Je vhodné jej použít při bolestech zubů, dásní a při paradentóze. Pomáhá při bolestech kloubů a při revmatismu. Zrychluje hojení špatně se hojících zranění. Účinně funguje při rýmě, zánětech dutin, horních cest dýchacích i plic. Povzbuzuje činnost srdce.

 

 

 

Kočičí dráp - kořen

 

KOČIČÍ DRÁP (vilcacora)

Kočičí dráp má velice široké spektrum účinků: protizánětlivý, antivirový, antibakteriální, adaptogenní a protirakovinný. Znamená to tedy, že vilcacora působí proti zánětům, virům, bakteriím, posiluje imunitu organismu a pomáhá imunitnímu systému vypořádat se s rakovinným bujením. Vilcacora se nejčastěji používá pro zvýšení imunity. Účinky této rostliny mají příznivý vliv při léčbě těchto nemocí: akné, herpes, hypoglykemie, hypertenze, alergie, astma, Crohnova nemoc, žaludeční vředy, diabetes, artritida, problémy menstruačního cyklu i menopauzy a další jako např. podpora činnosti tenkého a tlustého střeva, regulace oběhového systému atd.

 

 

Tělová svíce - kopřiva - účinkyKOPŘIVA

Je nazývána „královnou léčivých bylin“. Je vhodná při léčení cukrovky, při onemocnění jater a žlučníku, při poruchách menstruačního cyklu a v době klimakteria. Velmi blahodárně působí při arterioskleróze, při trávicích potížích, žaludečních a střevních bolestech a při zácpě. Působí antirevmaticky a pomáhá při bolestech kloubů. Zlepšuje dýchání při astmatu. Zastavuje krvácení, zrychluje srážlivost krve.

 

Kurkuma - tělové svíce Romana Art

 

 

KURKUMA

Je jedním ze základních kamenů tradiční čínské medicíny – ajurvédy. Kurkuma má silné čistící účinky a je používána k odstraňování celé řady fyzických potíží: trávicí problémy, horečka, záněty, artritida, ale i žloutenka či jaterní potíže. Navíc má značný protirakovinový potenciál, snižuje hladinu cholesterolu a je mnohem výkonnější antioxidant než vitamín E.

 

 

 

 Tělové svíce - levandule - účinky

LEVANDULE

Má uklidňující účinek. Zahání deprese a zbavuje nespavosti. Blahodárně působí proti stresu a nervovému vypětí. Snižuje krevní tlak. Podporuje čištění organismu (působí močopudně). Upravuje klima ve střevech, dobře poslouží při průjmech nebo nadýmání.

 

 

 

MEDUŇKA

Je nazývána elixírem života. Má mimořádné uklidňující účinky na celý organismus. Zlepšuje psychiku člověka. Příznivě působí na nervovou soustavu, ale i na oslabené orgány v těle vlivem stresu. Uvolňuje napětí i křeče (žaludeční, menstruační, nervové). Uklidňuje bušení srdce, dýchací a zažívací orgány. Je vhodná při žaludečních a střevních potížích. Má dezinfekční účinky. Ulevuje při migrénách. 

 

 

 

MĚSÍČEK

Je výborný při hojení ran, vředů, hojí poranění kůže. Dokáže odstraňovat bradavice. Má uklidňující účinky, zlepšuje činnost srdce. Je jednou z hlavních gynekologických rostlin. Upravuje nepravidelnou a bolestivou menstruaci, mírní klimakterické potíže, tlumí gynekologické záněty. Je vhodný při léčení žlučníku a jater. Pomáhá pří léčení křečových žil, podlitin, otoků, akné, oparů, ale i plísních na nohou. Při vnějším použití se hodí zejména na záněty, špatně se hojící rány, křečové žíly i hemoroidy.

 

 

Tělová svíce - pomeranč - účinky

 

POMERANČ

Posiluje obranyschopnost organismu a pročišťuje tělo od škodlivých látek. Posiluje koncentraci. Používá se při léčbě rýmy. Snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Má proti-rakovinové účinky. Blahodárně působí na srdce. Podporuje chuť k jídlu.

 

 

Tělové svíce - santal - účinky

 

SANTAL

Vůně santalu odstraňuje stres a napětí, ale neuspává. Působí antidepresivně a protizánětlivě – používá se při dýchacích potížích a onemocnění kůže. Santal je spojovaný s korunní čakrou, kterou otevírá.

 

 

 

 

Tělové svíce - skořice - účinkySKOŘICE

Má schopnost prohřát organismus a rozproudit krev. Omezuje nadýmání, snižuje cholesterol, zlepšuje náladu. Má účinky jako přírodní afrodisiakum, působí proti virům a má i antibiotické účinky. V asijské medicíně se používala k léčbě močových cest a je vhodné užívat skořici při výskytu artrózy a jako prevenci proti nachlazení.

 

 

 

 PampeliškaSMETÁNKA LÉKAŘSKÁ (PAMPELIŠKA)

Kořen smetánky obsahuje účinné látky, jako jsou v listech, v listech, jen jsou v něm v ještě větší míře zastoupeny. Je vhodný při potížích se žlučníkem, při zánětech žaludku i celkově se špatným trávením. Pampeliška pomáhá tělo zbavovat jedů a toxinů. Výborně čistí tělo, játra a ledviny. Snižuje hladinu cukru v krvi a také cholesterol. Pomáhá snižovat krevní tlak. Účinné látky ve smetánce lékařské zabraňují degeneraci kloubů a chrupavek a posilují celý stavební aparát těla. Kořen pampelišky je vynikajícím pomocníkem při boji proti rakovině.

 

 Šalvěj - tělové svíce Romana Art

 ŠALVĚJ

V přírodním léčitelství je šalvěj známá svými dezinfekčními, antibakteriálními a antivirózními účinky. Má uklidňující účinek na náš organismus, například při nervovém vypětí, stresu nebo nespavosti. Má blahodárné účinky na naše trávení, působí také proti plynatosti. Používá se při léčbě rýmy, kašle, nachlazení, chřipky, angíny a dýchacích cest.

 

Zázvor - účinky tělových svící

 

ZÁZVOR

Je považován za přírodní všelék.  Má silné protizánětlivé účinky, pomáhá při nachlazení a chřipce. Přináší úlevu od bolesti. Podporuje krevní oběh. Má detoxikační účinky. Zlepšuje trávení a léčí potíže se zažíváním. Zvyšuje potivost, má prohřívací účinky. Ulevuje od těhotenských nevolností. Usnadňuje vstřebávání krevních živin v těle.

 

 

Informace jsou použité z veřejně dostupných zdrojů na internetu (wikipedia, celostnimedicina.cz, seznam.cz, atlasrostlin.cz, bylinky.eu, bylinky.info, zdrave.cz, bylinkyprovsechny.cz, magazin.biooo.cz).

M2VjYmM0O