Stránky Romana-art.cz používají soubory cookies pro poskytování služeb (platby kartou), personalizaci webu apod. Prohlížením stránek s tím souhlasíte.

KONTAKT

Romana Art - Trefa info s.r.o.
(Romana Jiráčková)
tel: +420 605 07 99 77
romana-art@seznam.cz
Po - Pá 9:00 - 17:00 hod.

INFO - ZPRÁVY

arr3ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ KAMENŮ - NOVÉVše potřebné kolem čištění a nabíjení kamneů najdete v nově otevřené kategorii. - Brožurka s... arr3TĚLOVÉ SVÍCE NOVINKYVe světě svící Romana Art přicházejí příjemné změny: 1) Všechny svíčky jsou od 18.9. filtrované a...

 

Platební brána ThePay

MastercaedVerified visa

 Platby visa electronPlatby Mastercard

 

 

 Platby - mastercard electronic

  

 

Platby - maestro

 


»
Čtení ze svíce - vysypaný popílek

 

Popílek vysypaný ze svíce může napovědět, jestli bylo svíčkování úspěšné.

Bohužel se stává, že se někdy přikládá větší váha tomu, co se vysype ze svíce, než zda se člověku opravdu hmatatelně ulevilo.

Už mockrát jsem se setkala s názorem: "Musel(a) jsem si (někde) koupit další svíčky, protože mi z nich padal takový sajrajt, že to bylo hrozné!"

Ale když se pak zeptám, zda se dotyčné(mu) po svíčkách opravdu ulevilo, nastává ticho, protože úplně přesně neví.

PAMATUJTE, ŽE SVÍČKUJETE HLAVNĚ PROTO, ABY SE VÁM FYZICKY NEBO PSYCHICKY ULEVILO! NE PROTO, CO SE VYSYPE ZE SVÍČKY.

 

A ještě vyvrátím jednu rozšířenou fámu:

NENÍ PRAVDA, ŽE ODPAD, KTERÝ VYSYPETE ZE SVÍCE, JE ODPAD VYTAŽENÝ Z VAŠEHO TĚLA!!! TAK TO NENÍ!

 

CO TEDY VYSYPÁVÁTE ZE SVÍČKY???

Je to biologický odpad toho, z čeho je svíce vyrobená.

SYPKÝ PRÁŠEK = vyhořelé plátýnko

HRUDKY ("KAMÍNKY", HROTY) = včelí vosk, který zkaramelizoval během hoření a postupně spadl na dno svíce

 

Co je ale zajímavé, že:

KONZISTENCE BIOLOGICKÉHO ODPADU ZE SVÍČKY SE MĚNÍ PODLE TOHO, CO SE SVÍČKOVALO, A NAKOLIK BYLO SVÍČKOVÁNÍ ÚSPĚŠNÉ.

PŘÍKLADY Z PRAXE:

- Svíčkovala jsem silnou žaludeční nevolnost. V žaludku byl pocit, jakoby vážil 100 kg. A i když je vosk žlutý, hrudky, které se ze svíce vysypaly, měly jinou barvu, takovou hnědo-zelenou. Cca do hodiny bolest v žaludku výrazně ustoupila.

- Když se svíčkuje rýma, často ze svíčky vypadává hrudka vosku, která velice nápadně připomíná "soplík". Prášek u rýmy bývá hodně vlhký. S jednou použitou svíčkou (eukalyptus nebo borovice) se rýma zmírní až o 70%.

- Když se svíčkují silné bolesti, ta bolest jakoby se promítla do odpadu. A ze svíčky se vysypává zkaramelizovaný vosk, který z 90% vypadá jako špičatý osten nebo jehla. Když jsou hroty hodně veliké, je to znamení, že jedna svíčka si s bolestmi neporadí. A ani nelze čekat příliš velkou úlevu od bolesti. Ta přichází zpravidla v tu dobu, kdy se hroty a ostny začínají měnit na hrudky a drobné kamínky. 

- Když se svíčkují otoky, tak se zpravidla dějí 2 věci: zaprvé otok mizí přímo před očima, a zadruhé, odpad ze svíce (prášek) je pak hodně vlhký, až mokrý.

- Je zajímavé, že při svíčkování zánětů nebo virózy vypadávají spíše kulaté valounky (zkaramelizovaného vosku), než ostny.

CO TO ZNAMENÁ, KDYŽ ZE SVÍCE VYSYPÁVÁM JEMNÝ PRÁŠEK?

Může to značit 2 věci:

1) Jste zdraví jako řípa a nic vám není, nebo jste svíčku použili pro relaxační účely.

2) Pokud víte, že máte problém, a vysypali jste heboučký jemný prášek, je to pro vás vzkaz, že:

- Svíce byla přiložená na špatném místě a pravděpodobně ani příliš nepomůže, chce to najít vhodnější místo na těle.

- Použili jste nevhodnou velikost svíčky a chce to zkusit větší velikost.

CO TO ZNAMENÁ, KDYŽ ZE SVÍCE VYSYPÁVÁM HRUDKY?

Znamená to, že se svíčka činila. Zpravidla je takový odpad spojený i s tím, že při hoření vidíte vysoký plamen, nebo černý kouř (ideálně obojí dohromady). Je to pro vás vzkaz, že jste svíčku měli přiloženou na správném místě.

Pokud nejde vyloženě o "žulvasy", lze také očekávat, že brzy může přijít očekávaná úleva.

CO KDYŽ MI ZE SVÍCE PADAJÍ VELKÉ HROUDY, HODNĚ DLOUHÉ OSTNY atd.?

Je to pro vás vzkaz, že svíčka pracovala na jedničku, ale ještě nelze čekat příliš velké zázraky v tom, že problém rychle zmizí.

Chce to ve svíčkování pokračovat (s ohledem na úvodní větu, že se nesvíčkuji kvůli odpadu ze svíce, ale aby se mi ulevilo na těle a na duši).

Pokud svíčky zabírají, vosk by se měl postupně zmenšovat, mělo by přibývat sypkého prášku, ale hlavně byste měli cítit změnu, že je vám lépe. Ta změna by měla být viditelná v rozmezí cca 3 až 8 svíček a několika dní. Nikoli 50ti svíček a jednoho měsíce :) Také je důležité trefit se do správné velikosti tělové svíce.

Pokud ze svíce vypadávají tyto veliké hroudy vosku, doporučuji se nehroutit (!), jak moc jste nemocní. Mějte na paměti, že je to pořád jen zkaramelizovaný vosk. Naopak bych zaplesala, že svíce padla na úrodnou půdu a podařilo se najít dobré místo na těle, kam jí přiložit.

 

 

 

 

ZTgwNDg5Yz