INFO - ZPRÁVY

arr3ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ KAMENŮ - NOVÉVše potřebné kolem čištění a nabíjení kamneů najdete v nově otevřené kategorii. - Brožurka s... arr3TĚLOVÉ SVÍCE NOVINKYVe světě svící Romana Art přicházejí příjemné změny: 1) Všechny svíčky jsou od 18.9. filtrované a...

KONTAKT

Romana Art - Trefa info s.r.o.
(Romana Jiráčková)
tel: +420 605 07 99 77
romana-art@seznam.cz
Po - Pá 9:00 - 17:00 hod.

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

 

Platební brána ThePay

MastercaedVerified visa

 Platby visa electronPlatby Mastercard

 

 

 Platby - mastercard electronic

  

 

Platby - maestro

 


O mně aneb kdo je Romana Art

Stránku „o mně“ jsem odkládala více než rok. Nebylo snadné "jít s kůží na trh", mám raději, když za mě mluví mé dílo a odvedená práce. Ale najde-li se jediný člověk, pro kterého budou tyto řádky povzbuzením, mělo zveřejnění smysl :)

Znamení raka, rok koněNarodila jsem se v roce 1978, ve znamení Raka,Romana art v čínském horoskopu to byl rok Koně. Rak mi dal do vínku citlivost, empatii a starost o druhé. Kůň k tomu přidal cílevědomost a dar nápaditosti a tvořivosti. Z numerologie mi vzešla krom jiného i „rovina energie“ (tj. 7-8-9), což má za následek velikou činorodost, značné množství energie, ale také nesnášenlivost k jakémukoliv omezení. Potřebuji prostor.

Nekonečný prostorJsem člověk, který má mnoho vizí, je cílevědomý a má obrovské množství energie k tomu dokázat „cokoliv“. Nemám ráda přístup „to nejde“. Naneštěstí jsou u mě mnohdy hlavním hnacím motorem city a ne logika, a tak ne vše vždy dopadlo dobře.

Vystudovala jsem speciální pedagogiku, ale v oboru nikdy nepracovala. Rok po škole jsem cestovala po národních parcích v USA a chtěla jsem zažívat více takových dovolených. A tak jsem místo sociální sféry zvolila obchodní, čistě z finanční pragmatičnosti. Mých 12 let v obchodě však bylo všelijakých, jen ne šťastných. Zažívala jsem finanční úspěchy i pády, vyzkoušela jsem si, jaké to je být úspěšná, obdivovaná, hnaná vlastním "egem", ale také, jaké to je živořit a nemít ani na jídlo.

Můj obchodní život skončil po 12ti letech dřiny absolutním krachem, a mně se jako těžkému worcoholicovi zhroutil celý svět. Nic jiného než práci jsem neznala a najednou to ztrácelo smysl. Neviděla jsem důvod proč  dál jít, proč dál žít. Kdo to nezažije, asi nepochopí. Zachránili mě mí rodiče, po všech stránkách, jak mě zachránit mohli ... pomohli mi lidsky, finančně, i mi poskytnuli zázemí a já se mohla na čas vrátit domů a dávat si život znovu dohromady.

SvětloV těch nejtěžších chvílích, kdy člověk probrečel i 7 hodin denně, procházel stránky o sebevraždách, a kdy nemohl udělat jediný krok kupředu, jsem na jedné z oněch stránek našla větu. Stálo tam něco ve smylu: „Pokud reálně pomýšlíte na sebevraždu, vaše duše už nechce v tomto těle dál být. Vydali jste se na tak jinou cestu, že už to vaše duše nezvládá a chce pryč.“ A v tu chvíli jsem to pochopila. 12 let jsem se pachtila někam, kam jsem vůbec neměla jít, a proto jsem na tom tak, jak jsem.

SvětloPo přečtení téhle věty jsem udělala jednu zásadní věc. Udělala jsem vnitřní a zásadní „dohodu s Bohem“. Řekla jsem mu. „Dobře, tak já "to" tedy neudělám. Ale jsem hrozně zvědavá, jakej ten život od teď bude“. Nespočítala bych, kolikrát jsem si na ten moment za poslední roky vzpomněla. Ten druhý život předčil veškerá moje očekávání. Svůj 33. rok beru jako rok svého druhého narození.
Moje "dohoda" začala pracovat již za pár dní, kdy se u mě v bytě znenadání objevila moje moje maminka, odvezla mě ještě ten večer "domů", a tím začala moje několikaměsíční rekonvalescence a životní záchrana.

Jakmile člověk dokáže zavřít jedny dveře, opravdu se otevírají druhé. Mně se otevřela přímo vrata. Začala jsem dělat to, co jsem měla ráda jako dítě. Začalo to korálky a výrobou bižuterie. Pár dní na to jsem objevila malování enkaustikou a křišťálovou pryskyřici. Všechno to ke mně přicházelo samo od sebe, za ničím jsem se nehonila.

Během jediného roku jsem pak otevřela e-shop s kameny a zakázkovou výrobou šperků a amuletů. Moje první nakoupená várka kamenů se vešla do dvou krabic od bot a pro mě to byl tenkrát poklad. Nádherná práce byla výroba medailonků s fotografiemi. Mé přívěsky s vřídlem a kamínkem "z ČR" se prodávaly jako český "hand-made suvenýr". Začala jsem dělat výklady pomocí automatické kresby, které se setkávaly s velikým ohlasem (nahlížení do energií jiných lidí mě ale poněkud vyděsilo a automatické kresbě "na objednávku" se již nevěnuji). O rok později si mne našly tělové svíce a otevřel se další neuvěřitelný svět, který se stal nedílnou součástí mého života.

Romana art medailonek

Sluneční paprskyV současné době je pro mě každý den velikou radostí a užívám si ho. Ať už je to focení a prodej kamenů, nebo výroba tělových svíček, nebo malování a tvoření vlastních projektů. Mám radost, že to vše mohu "posílat dál", a že se ten pozitivní náboj z mojí práce přenáší na ostatní. Alespoň malým dílem mohu přispět k tomu, že má někdo z vás hezčí den, a to činí můj život a mojí práci smysluplnou.

Mým životním posláním je být Vaším "prostředníkem". Jsem mezičlánek mezi Vámi a tím, co Vám život usnadní, zpříjemní, co Vám pomůže.

Tělové svíce Romana Art s kurkumouTělové svíce - Když jsem je začala vyrábět, vůbec jsem netušila, Andělská tělová svíce Romana Artjaký poklad se mi v rukách zhmotňuje. Dokonce nechápu, jak jsem bez svíček někdy mohla být. Je to asi nejsmyslupnější práce, jakou jsem kdy dělala. Tělové svíce už mě tolikrát "zachránily" před zdravotními neduhy, že bych to ani nespočítala. A reakce mých zákazníků jsou stejné. I když si svíce berou hodně mé energie a věnuji jim proto jen omezený čas, nedovedu si už představit být bez nich. Staly se mojí součástí.

Kameny - Když mi bylo 10 let a byla jsem s rodiči u moře, ležela jsem tam na pláži a Ametysthrála si s kamínky, různě je přerovnávala, seřazovala ... a tenkrát jsem si pro sebe řekla něco ve smyslu "tohle bych chtěla dělat, až budu velká". Je neuvěřitelné, že po 23 letech se to přání dokonale zhmotnilo. Kameny mi svým způsobem ukazují cestu a otevírají dveře. Jsem jimi ráda obklopená a je radost je pro vás fotit a balit do balíčků. Za ty roky, co je prodávám, se dvě krabice od bot rozrostly na několik skříní a nakupování nových kousků mi dělá větší radost, než doplňování šatníku. Kdykoliv jsem kameny přizvala do života jako své pomocníky, vždy se něco změnilo.

Jdi za světlem - Romana Art

Obrazy, malování, afirmace - Zde se mi upřímně nedostává slov. Je to svět, který stále objevuji, kterého se i na měsíce vzdávám s pocitem, "že malovat neumím" ... a který si mě pak zase získá a já vydržím s tužkou v ruce 6 hodin v kuse malovat jednu mandalu. Je to svět, kdy jakoby mou ruku někdo vedl, a posílal mi navíc zprávy, co ke kterému obrazu poslat za vzkaz. Těžko se to vysvětluje. Ale není asi překvapenějšího člověka, než jsem já sama, co je možné, a co lze tužkou nebo barvami na prázdném papíře "zhmotnit".

Kdybyste se mě zeptali, kterou cestu bych volila před ostatními, zda svíčky, kameny nebo malování, nedokázala bych odpovědět. Bez každé této části by mě kus chyběl. Dokonce se k nim "tlačí" na výslunní ještě jeden směr, čím dál tím víc chce "ven", zatím jej však nechávám skrytý "za závěsem".  

Cesta životaTo, že jdu správnou cestou, se mi ukazuje snadno. Jsem šťastná a má práce mě neuvěřitelně baví. Každý den je pro mne zážitek a radost. Každý den se děje něco jiného. A i když je to mnohdy hodně časově náročné, vrací se mi to mnohonásobně v ohlasech, které dostávám. Přichází mi nádherné vzkazy od zákazníků, mnohdy s poděkováním a s vděčností. A v takových chvílích člověk vidí hluboký význam a smysl toho, co dělá. Mám obrovské štěstí, že mohu dělat právě tuto práci, která mně i vám přináší radost a užitek, a mnohdy i pomocnou rukou v nesnázích. Cesta k dnešku však vůbec nebyla jednoduchá.

Po mnoha slepých uličkách jsem našla Harmoniesvůj směr. Když se dnes ohlédnu zpět, vidím, že nebylo špatné to, co jsem dělala, pouze jsem volila chybné cesty. Jako by se člověk vydal "v tričku" na severní pól. Sice se snažil, co mu síly stačí, ale bylo to málo. Říkat si v takovém prostředí a s takovou ne-výbavou "to zvládnu, musím se víc snažit" - nijak nepomůže. Stejně člověku nakonec hrozí umrznutí. Byly to neskutečně obtížné roky. Hodně mi vzaly, ale pokud jsem si tím měla projít, abych dnes mohla dělat to, co dělám, a abych sama mohla být světlem na cestě někoho jiného, nebylo to zbytečné.

Nestačí dělat věci jen jak nejlépe dovedete nebo se snažit na 1000%. Musí tam být i Vaše srdce. Dělat vše se srdcem na správném místě. Nenechat vítězit jen ego a mysl. Chce to umět naslouchat svému Já, odhodit "slupky" (alespoň před sebou, když to nejde před ostatními).

Mám obrovské štěstí, že moje práce je dnes mým koníčkem. Mnozí z vás dají večer těmto stránkám přednost před televizí, a mnohým z vás stojí za to mi zavolat nebo napsat poděkování. Děkuji vám za to a přeji si, aby vám mé stránky a moje práce dál přinášely povzbuzení, pomoc nebo alespoň drobnou radost do života.

Romana ArtMějte šťastné dny, ať už se k nim dostanete jakkoli obtížnou cestou. Ona k nim mnohdy jiná ani nevede.

S láskou

Romana Art

 

ŽIVOTNÍ METY A SETKÁVÁNÍ S ENERGIÍ

Smrt: Bylo mi 18, když náhle tragicky zemřel můj o dva roky mladší brácha Martin. Ze vteřiny na vteřinu. Z rozjařené puberťačky se stal během okamžiku někdo úplně jiný. A už nic nebylo jako dřív. Když se něco takového stane, ne 1000x, ale 100 000x se ptáte proč. Začínáte hledat odpovědi ... a časem, v průběhu let, i nějaké nacházet. Nic to však nemění na tom, že to člověku změní život - napořád. A v některých ohledech více, než by chtěl, nebo než si dokáže přiznat.

Třetí oko: Asi ve dvaceti letech jsem absolvovala kurz Reiki (první stupeň). Mnohem více mi však daly knihy od lámy Lobsanga Rampy. Tam jsem teprve začínala poznávat energii a učila se jí vnímat. Následovalo 12 let mlčení a mé zabedněnosti. Teprve po mém „znovuzrození“ ve 33 letech se to začalo hrnout plnými proudy.

Malování: V roce 2012-2013 jsem absolvovala několik kurzů Psychografie. Učila jsem se automatické kresbě a začala vnímat vibrace a energie pomocí tužky (dnes i pomocí kyvadla). Již na kurzu se mi podařilo odblokovat si namalováním obrazu záda, se kterými jsem marodila 2,5 měsíce. Během roku jsem vypracovala desítky čakra diagramů. Přišlo mi neuvěřitelné, že mohu "číst" člověka, o kterém nic nevím a nikdy jsem ho neviděla. Automatickou kresbu již dnes nevyužívám k osobním výkladům, ale k programování obrazů a malování energetických obrazů, spojených s afirmacemi.

Dikša: Na podzim roku 2013 jsem objevila energii „dikša“ a stala jsem se dikšadávající. Asi i díky předchozím zkušenostem pro mě bylo toto poznání jako „facka“. Od tohoto okamžiku energii opravdu cítím jako vodu, dokáži ji při správném naladění vnímat velmi silně. Dikša umožňuje energii nejen vnímat, ale posílat jí také dál. Je to však jen jedna z mnoha cest, jak růst a „probouzet se“. Jsou lidé, které dikša mine netknuté a ty samé vibrace cítí z jiného proudu. Ono je jedno, jak se energie jmenuje. „Vše je jedno“ a my si pouze volíme cestu, jak to přijmout za své. Někdo volí severní dveře, jiný východní, ale všichni jsme ve stejném chrámu.

Andělé: Poslední metou (prozatím) se pro mne stala kniha Andělé v mých vlasech od Lorny Byrne. Přišla ke mně v rocce 2014 a naprosto obrátila můj život naruby, v dobrém slova smyslu. Začala jsem naslouchat. Začala jsem fyzicky cítit anděly, ač jsem je do té doby zavrhovala a nevěřila jsem. Díky andělům jsem zjistila, že ona „jednotná energie“ je mnohem blíž, a nemusím k ní chodit přes Indii (tj. dikša). Díky pomoci andělů se mi plní přání v takové míře, že je to až těžko uvěřitelné. Když se do něčeho pouštím, jde to lehčeji, snadněji.

Afirmace na závěr: Co zaséváš, sklízíš

Stejně jako z malého semínka vyroste veliký strom, tak z tvé nepatrné myšlenky vznikne tvůj zítřejší den.  Tvůj obraz zítřka. Nemůžeš to zastavit, ale můžeš volit štětce a barvy. Ty jsi tvůrce, ty jej maluješ. Romana Art


OGVmN2QwN