INFO - ZPRÁVY

arr3ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ KAMENŮ - NOVÉVše potřebné kolem čištění a nabíjení kamneů najdete v nově otevřené kategorii. - Brožurka s... arr3TĚLOVÉ SVÍCE NOVINKYVe světě svící Romana Art přicházejí příjemné změny: 1) Všechny svíčky jsou od 18.9. filtrované a...

KONTAKT

Romana Art - Trefa info s.r.o.
(Romana Jiráčková)
tel: +420 605 07 99 77
romana-art@seznam.cz
Po - Pá 9:00 - 17:00 hod.

 

Platební brána ThePay

MastercaedVerified visa

 Platby visa electronPlatby Mastercard

 

 

 Platby - mastercard electronic

  

 

Platby - maestro

 


» Vlastnosti kamenů od A do Z
JASPIS

Jaspis červený - vlastnosti kamene, horoskopy, čakryJaspis brekciový - vlastnosti kamene, horoskopy, čakry

JASPIS E-SHOP

ZÁKLADNÍ VLASTNOSTI:

Jaspis proslul jako „nejlepší živitel“. Nabízí oporu a pomoc ve stresu, přináší klid a uvědomění celku. Používá se při léčbě, sjednocuje všechny aspekty života. Jaspis připomíná lidem, aby si vzájemně pomáhali.

Pročišťuje a uvádí do rovnováhy čakry a auru. Srovnává čakry a lze ho použít k jejich správnému nastavení. Každá barva jaspisu přísluší jedné čakře.

Tento kámen pomáhá při šamanských cestách a vybavování snů. Zajišťuje ochranu a uzemňuje energie těla. Pohlcuje negativní energii. Udržuje vyvážený poměr mezi složkami jin a jang a současně zajišťuje rovnováhu duševní, citové a tělesné roviny s éterickou říší.

Odstraňuje z prostředí elektromagnetické i jiné znečištění včetně radiace. Pomáhá rovněž při proutkaření.

V duševním životě přináší jaspis svému nositeli odhodlání k naplnění všech záměrů. Dodává odvahu pronikat důrazně ke kořeni problému. Současně podněcuje čestné chování k sobě samému. Nabízí pomoc během konfliktů, k nimž v životě nezbytně dochází.

V duševní rovině napomáhá jaspis při rychlém uvažování. Zvyšuje organizační schopnosti a schopnost posuzovat věci jako celek. Povzbuzuje rozvoj představivosti a proměnu myšlenek v činy.

Na fyzické rovině prodlužuje sexuální rozkoš.

Přináší pomoc během dlouhodobých nemocí nebo hospitalizace a dodává tělu energii.

JASPIS V HOROSKOPECH:

Je to výborný harmonizující kámen pro VÁHY. Velkým pomocníkem je také pro BERANY. Žlutý jaspis je harmonizující kámen pro BLÍŽENCE, leopardí jaspis zase pro KOZOROHY. Zelený jaspis pomáhá RAKŮM. Další znamení, které mohou hledat v jaspisu oporu, jsou PANNA, VODNÁŘ a RYBY.

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ:

Jaspis podporuje oběhový systém, trávení a funkci pohlavních orgánů. Udržuje rovnováhu minerálních látek v těle. Zvlášť dobře účinkuje jako drahokamový elixír, neboť v takové podobě nevyvolává příliš velké tělesné podráždění.

UMÍSTĚNÍ:

Podle potřeby v kontaktu s kůží. Je třeba jej používat dlouhodobě, neboť jaspis funguje pomalu. Pokud položíte velký kus dekorativně působícího hnědého jaspisu do místnosti, bude v ní pohlcovat negativní energii.

ZVLÁŠTNÍ BARVY A TVARY:

Modrý jaspis:

Spojí vás s duchovním světem. Podporuje činnost krční čakry, vyvažuje energii jin a jang a udržuje rovnováhu aury. Tento kámen dokáže dávat energii během léčby degenerativních chorob, vyrovnává nedostatek minerálů. Umístění: pro astrální cesty lze umístit na pupeční a srdeční čakru.

Hnědý jaspis / obrázkový jaspis:

Je spojen se zemí a rozvíjí ekologické vědomí. Výsledkem je, že přináší stabilitu a vyrovnanost. Mimořádně dobře funguje při odstraňování geopatogenních zón či stresu vyvolaného znečištěním životního prostředí. Umožňuje hlubokou meditaci, soustředění i návraty do minulých životů. Dokáže odhalit karmické příčiny současných událostí. Jedná se o kámen, jenž zlepšuje noční vidění, podněcuje k astrálním cestám a rozvíjí činnost zemské čakry.

Stimuluje činnost imunitního systému, odstraňuje z těla nečistoty a jedy a současně povzbuzuje činnost čistících orgánů. Léčí kůži. Hnědý jaspis dodává sílu při rozhodnutí skoncovat s kouřením.

Umístění: na čelo nebo kamkoli jinam podle potřeby.

Zelený jaspis:

Léčí a odstraňuje nerovnováhu*. Uvádí do rovnováhy ty části života, které by mohly škodit druhým. Podněcuje činnost srdeční čakry. Hojí poškozené kůže a zastavuje krvácení. Léčí nemoci horní poloviny těla, zažívacího traktu a orgánů, které zbavují tělo škodlivých látek. Odstraňuje z těla toxiny a hojí záněty.

Fialový jaspis:

Podněcuje činnost korunní čakry. Odstraňuje protiklady. Umístění: temeno.

Červený jaspis (včetně brekciového jaspisu):

Dodává jemné podněty. Uzemňuje energii a napravuje nepříznivou situaci. Vynáší na světlo problémy ještě dřív, než se příliš rozrostou, a nabízí vhled do těch nejobtížnějších situací. Představuje ideální „korálek nářků“, který dokáže uklidnit rozbouřené city, pokud si s ním pohráváme. Vsuneme-li jaspis pod polštář, pomáhá rozpomenout se na obsah snů.

Červený jaspis podněcuje činnost základní čakry a účastní se při znovuzrození. Čistí a stabilizuje auru a posiluje hranice osobnosti. Jedná se o kámen, který přináší zdraví a sílu a odstraňuje jedovaté látky z oběhového systému, krve a jater. Odstraňuje rovněž zablokování v játrech a cévách. Umístění: na základní čakru nebo podle potřeby.

Žlutý jaspis:

Nabízí ochranu během duchovní práce a běžného fyzického cestování. Přivádí pozitivní energii, umožňuje lidem cítit se lépe a dodává energii systému žláz s vnitřní sekrecí. Podněcuje činnost čakry solar plexu. Odstraňuje z těla jedovaté látky. Léčí trávení a žaludek.

Umístění: čelo, tváře, krk, zápěstí nebo místa postižená nemocí či bolestí.

Černý jaspis ( basanit):

Slouží jako kámen k věštění. Dokáže vás uvést do hlubokého stavu změněného vědomí a přináší prorocké sny a vize.

Australský jaspis (mookait):

Přináší vyrovnanost mezi vnitřními a vnějšími zážitky. Má v sobě jak touhu po nových experimentech, tak i hluboký klid, jenž pomáhá čelit jejich důsledkům. Přizpůsobivý australský jaspis přenáší tuto vlastnost i na člověka. Ukazuje všechny možnosti a pomáhá při výběru té správné.

Dokáže stabilizovat tělo po fyzické stránce: upevňuje imunitní systém, léčí zranění a čistí krev.

Obrázkový jaspis (hnědý jaspis):

Bývá někdy označován za „Matku Zemi hovořící ke svým dětem“. Nese v sobě poselství, jež vypráví prostřednictvím obrázků z minulosti – srozumitelné ovšem pouze těm, kdo je dokážou dešifrovat. Vynáší na hladinu skrytý pocit viny, závist, nenávist a lásku; vše, co zůstává za normálních okolností potlačeno, lhostejno, zda to pochází ze současného nebo minulého života. Jakmile se podaří odhalit cokoli, co nás potlačuje, lze na to pohlížet jako na poučení pro další cestu vpřed. Tento kámen v sobě nese smysl pro správné proporce a harmonii. Přináší klid a odstraňuje strach. Podněcuje činnost imunitního systému a čistí ledviny.

Prstencový jaspis:

Napomáhá při službě druhým a přijímání odpovědnosti. Současně posiluje trpělivost. Okrouhlé značky v podobě prstenců na jeho povrchu rezonují s cyklickým dýcháním, kterému kámen napomáhá. Odstraňuje z těla jedovaté látky způsobující nepříjemný tělesný pach.

Brekciový jaspis (jaspis žilkovaný hematitem):

Skvěle pomáhá zůstat nohama pevně na zemi a uchovat si citovou stabilitu. Odvádí z hlavy nadbytečnou energii, a přináší tak duševní jas.

Zdroj: Judy Hall, Kameny od A do Z

NTEyYmViOT